قطعات و بردها

قطعات و بردها

قطعات و بردها
Board and Parts

برد الکترونیکی درب پارکینگ زومر

یکی از مشکلات شایع جک درب‌های اتوماتیک خراب شدن برد مدار این قطعه است که مانع از باز و بسته شدن اتومات درب می‌شود. البته لازم است در ابتدا موارد دیگری مانند عدم قطعی جریان برق، پریدن فیوز و همچنین سالم بودن ریموت بررسی شود. در صورتی که این موارد مطرح نبود، می‌توان یقین حاصل کرد که برد مدار جک درب دچار مشکل شده است و باید برای تعمیر جک درب ورودی ساختمان اقدام نمود.

تصاویر

برد الکترونیکی درب پارکینگ زومر


میل ماردون درب پارکینگ زومر

میل ماردان میله ای مارپیچ است که به گیربکس جک پارکینگ متصل میشود و حرکت چرخشی موتور را به رفت و برگشت تبدیل میکند.این قطعه به شفت جک پارکینگ متصل است وپیستون جک را حرکت میدهد.

تصاویر

میل ماردون درب پارکینگ زومر


شارژ باطری زومر

شارژ باطری زومر برند فوق العاده زومر آلمان یکی از برند های پر طرفدار بازار امروز می باشد .این شرکت با حدود 20 سال سابقه توانسته به جایگاه مناسبی بین رقبای خود دست یابد و در تمام این سال ها کیفیت بالای محصولات و رضایت مشتریان سرلوحه کار این شرکت بوده است. یکی از اصول مهم در تولید انواع محصولات زومرکیفیت و ویژگی های منحصر به فرد آن است که سبب شده طیف گسترده ای از افراد به;خرید محصولات زومرتشویق گردند. درباره شارژ باطری زومر بیشتر بخوانید. بررسی اجمالی: در بسیاری از مواقع باز و بسته شدن انواع جک برقی پارکینگ در هنگام نبود برق لازم و ضروری می باشد که این بایستی به این دو نکته مهم توجه نماییم.اول اینکه جک برقی پارکینگ انتخابی ما بایستی 24ولت و یا 12 ولت باشد تا بتوان از برق اضطراری استفاده نمود نکته دوم انتخاب مناسب یک پکیج برق اضطراری برای جک برقی مورد نظر است که باید کاملا هم خوانی و مچ گردد.ذکر این نکته ضروری است که بین برق اضطراری و سیستم یو پی اس(ups) بسیار تفاوت وجود دارد و اگر از یو پی اس استفاده می کنیم دیگر احتیاج به انتخاب یک جک مناسب 12 و یا24 ولت نداریم.

تصاویر

شارژ باطری زومر


محافظ مدار جک پارکینگ

یکی از مشکلات بسیار رایج در انواع مدارت برقی نوسانات برق و قطع و وصلی برق ورودی می باشد و به قولی ضربه زدن برق گفته می شود.خوب در برخی از مدل های جک پارکینگ که از نوع مدار بسیار پیشرفته و گران استفاده شده حتما باید نوعی حفاظت از آن را لحاظ نماییم تا دچا خسارات بعدی نشویم.محافظ مدار جک پارکینگ برای ما کنترل واقعی ولتاژ بالا و پایین و حفاظت از ولستور و فیوز را انجام می دهد و تحت شرایط های مختلف آزمایش گردیده است.به دلیل استفاده فراوان در داخل باکس انواع برد کنترل جک پارکینگ دارای ابعاد بسیار کوچک و مناسبی است و فقط یک ترمینال 4 تایی ورود و خروج است.اکنون با ویژگی و نحوه اتصال آن بیشتر آشنا می شویم با دکاشاپ همراه باشید. باید این مدار محافظ جک پارکینگ را در داخل باکس و یا مکانی که بارندگی و آب خوردگی در آن وجود ندارد قرار داد و برق اصلی و خط اصلی را وارد این قطعه نمود و برق حفاظت شده را دریافت و به انواع دیوایس ها منتقل نمود.دارای 4 عدد سون سگمت یا نمایشگر است جهت نشان دادن نوسانات برق ورودی.

تصاویر

محافظ مدار جک پارکینگ


برد موتور جک زومر

جک پارکینگ زومر سالهاست در ایران طرفداران خاص خود را دارد و در بسیاری از مناطق از جک های پارکینگ آلمانی زومر استفاده می کنند ، به دلیل اینکه موتور جک پارکینگ زورمر 24 ولت است ، همراه با موتئور یک برد هم قرار می دهند تا بتواند فرمان گرفته شده را درست به اتمام برساند ، این مدار دارای مقاومت بالایی می باشد و با گرمای هوا مشکلات خاصی پیدا نمی کند. این مدل از محصول در هر دو لنگه جک سمت راست و چپ جک پارکینگ تویست 200 زومر وجود دارد و کمتر دچار آسیب و خرابی می گردد.در ورودی این کیت مدار موتور زومر ورودی از موتور زومر و ورودی از میکروسوئیچ های آن و ورودی مدار قرار می گیرد تا بتواند فرمان قطع را که از طرف میکروسوئیچ های مکانیکی صادر می شود به موتور صادر کند. محل جاگیری این قطعه در یک محفظه خشابی و روباز است که توسط کاسه موتور جک زومر از قرار گیری در برابر باد و باران محافظت می شود.جهت تعویض و یا تعمییر انواع مدل از جک زومر حتما با یک تکنسین وارد به کار مشورت نمایید و از دستکاری افراد نابلد جلوگیری کنید.نکته مهم این که بعد از تعویض این نمونه از قطعه یدکی جک زومر حتما باید یک بار مدار جک پارکینگی زومر ریست و برنامه دهی مجددا گردد.روش بسیار ساده دارد که در انتهای کار با گرفتن هم زمان دو دکمه داخل جعبه باکس زومر قابل اجرا است.

تصاویر

برد موتور جک زومر


کاسه موتور جک پارکینک زومر

کمپامی زومر سالهاست در زمینه ساخت و تولید جک پارکینگ فعالیت می کنند و محصولات برند زومر همیشه در ایران موجود بوده است، این شرکت آلمانی تخصص ویژه ای در ساخت جک های بازویی 24 ولت دارد ، شما می توانید انواع جک های 24 ولت پر قدرت زومر را از فروشگاه اینترنتی دکاشاپ تهیه نمایید ، جدا از آن ، جک پارکینگ زومر دارای متعلقات خاص خود می باشد که در کارخانه تولید می شود و به دست فروشندکان به فروش می رسد ، یکی از این متعلقات کاسه یا در پوش موتور جک پارکینک زومر می باشد برای محافظت از موتور جک زومر و قطعات مربوط به آن که بسیار پر کاربرد و یا کیفیت می باشد. پس از استفاده طولانی از مدل های twist-200EL و twist-200 زومر ، ممکن است درپوش آن مصطحلک شود و در اثر ضربه آسیب ببیند و یا شکسته شود ، شما می توانید با سفارش دادن این محصول از فروشگاه اینترنتی دکاشاپ به راحتی جک پارکینگ زومر خودنو نموده و استفاده نمایید.

تصاویر

کاسه موتور جک پارکینک زومر


باکس مدار جک زومر

در خیلی از مواقع بعد از نصب انواع مدل های جک زومر جعبه کنترل باکس آن دچار شکستگی و یا خرابی می گردد زیرا در معرض باران و محیط خارج می باشد. البته در بعضی خالت پارکینگ مسقف است کارکرد این باکس مدار جک برقی زومر زیاد می باشد. به حر حال اگر باکسی که دچار خرابی گردیده تعویض نگردد، باعث سوختن مدار کنترل جک زومر می شود و هزینه بسیار بالای تعویض آن دارد. پس می توان با تعویض به موقع جعبه باکس زومر از خسارت های پیش رو جلوگیری نمود. برای تمامی این اتفاقات میتوانید به راحتی با خرید یک جعبه جدید برد کنترل زومر به راحتی از تمامی هزینه های اضافی جلوگیری کنید. از این محصول می توان در بسیاری از مدارهای جک پارکینگ استفاده نمود وبا جاگذاری مناسب و بستن صحیح از یک جنس خوب و مرغوب استفاده نمود. . شما می توانید این کالا را از فروشگاه دکا شاپ تهیه فرمایید و در اسرع وقت ان را درب منزل تحویل بگیرید سفارشهای تهران زیر سه ساعت و شفارشات شهرستانها بین سه تا پنج روز کاری از طریق سامانه پست یا شرکت تی پاکس بدست شما عزیزان میرسد.

تصاویر

باکس مدار جک زومر


استاتور سیم پیچ موتور جک درب پارکینگ زومر

استاتور جک پارکینگ قسمت ثابت موتور است .استاتور از چند لایه فلزی ساخته شده که به شکل یک استوانه توخالی بهم وصل شده اند.شیارهایی روی ورقه ها وجود دارند و سیم پیچ هایی درون این شیار ها جاسازی می شوند.به هر کدام از سیم پیچ ها کلاف هم گفته می شود.نقش استاتور برای تولید میدان مغناطیسی و پشتیبانی مکانیکی موتور است. استاتور موتور از هسته استاتور، سیم پیچ استاتور و قاب تشکیل شده است.

تصاویر

استاتور سیم پیچ موتور جک درب پارکینگ زومر


دسته خلاص کن جک برقی زومر

بیشترین آسیب به جک برقی زومر هنگام خلاص کردن جک به دسته خلاص می آید و باعث شکستگی می گردد.تعویض دسته خلاص کن آن با باز کردن درپوش به سادگی امکان پذیر می باشد.نکته حائز اهمیت این است که در هنگام درگیر کردن موتور و خلاص کردن نکات توصیه شده توسط شرکت سازنده را رعایت نماییم تا از خسارت به جک جلوگیری شود.دسته خلاص کن جک برقی زومر از یک شکل و قیافه بسیار ساده و متریال پلاستیکی فشرده برخوردار است. البته در بسیاری از موارد مشاهده شده است که این دسته در صورت شکسته شدن با نخ و طناب و چیزهای مشابه بسته می شود که این کار بسیار خطرناک و موجب خرابی قسمت چرخ دنده و موتور جک زومر می گردد و دلیل آن هم این می باشد که میل ماردون کامل با قسمت گیربکس درگیر نمی شود و اگر کامل در سرجای خودقرار نگیرد باعث خورده شدن چرخ دنده و خرابی آن می گردد.این محصول فعلا فقط در رنگ قرمز در دسترس قرار دارد که با سفارش در دکاشاپ می توانید به آسانی آن را تهیه نمایید. نحوه خلاص کردن جک زومر : در هنگام خرابی و یا نبود برق می توان از امکان خلاص کردن استفاده نمود حتما بایستی توجه کرد که تمام مدل جک زومر دارای کلید خلاص کن سوئیچی می باشد که حتما باید در دسترس باشد تا بتوان کار خلاص کردن جک ها را انجام داد.پس ابتدا کلید خلاص کن را در جای خود قرار داده و سپس دسته قرمز رنگ خلاص کن را کمی به جلو هل داده و کلید را 90 درجه می چرخانیم و سپس دسته خلاص کن را رها می سازیم تا به عقب برگردد به همین طریق جک دوم را نیز خلاص کرده و موتور را از ماردون آزاد می سازیم.

تصاویر

دسته خلاص کن جک برقی زومر


مدار کنترل جک زومر مدل Twist 350

بسیاری از محصولات برند زومر خوشبختانه در کشور ما موجود می باشد و مورد استفاده نیز قرار میگیرد.در بین محصولات جک پارکینگ زومر انواع مدل جک دولنگه و تک لنگه بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و از محبوبیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.مدار کنترل جک زومر مدل Twist 350 یکی از لوازم های یدکی و قطعات یدکی می باشد که در برخی از مواقع مورد استفاده قرار میگیرد.این محصول بر روی انواع جک پارکینگ زومر مدل تویست 350 قرار دارد که هم می تواند برای انواع مدل تک لنگه و دو لنگه مورد استفاده قرار گیرد. برنامه دهی در مد اتوماتیک می باشد و پس از 3 الی 4 بار باز و بسته نمودن اتومات برنامه در حافظه برد سیو می گردد و می توانید با 8 عدد دیپ سوئیچ کارهای حفاظتی دیگر و آپشن های دیگر را فعال یا غیر فعال نمایید.تمام مدل ریموت زومر قابل ست کردن می باشد.

تصاویر

مدار کنترل جک زومر مدل Twist 350


ذغال موتور جک زومر Twist 200

ارائه انواع مدل از جک زومر در کشور ما به سالیان بسیار دور برمی گردد و تا کنون نیز در بسیاری از منازل و ورودی های مختلف در حال کار می باشد.محصول جک زومر تویست 200 شاهکار این برند آلمانی است که توانسته با تغییرات بسیار کم از گذشته تا به حال به کل کشورهای جهان صادر شود.البته این سری از محصول زومر در دو سری E و EL ارائه شد و تفاوت ان ها در اندازه کورس جک است که در EL بزرگتر است.ذغال موتور جک زومر Twist 200 جهت هر دو نوع گفته شده می باشد و می توان با تعویض آن کار کرد موتور را تا زمان زیادی افزایش داد. دقت نمایید که برای هر موتور جک زومر باید یک جفت تهیه نمود و سپس توسط افراد خبره و تکنسین وارد به کار آن را تعویض کرد.تفاوت بسیاری بین نوع فابریک که بر روی موتور زومر است با این مدل تعویضی وجود دارد و باید دانست که همواره دلیل کارنکردن جک زومر تویست 200 ذغال جک نمی باشد و در بسیاری از موارد گیربکس سیستم دچار مشکل شده و باید کلا یک موتور نو خریداری و نصب نمود.پس بسیار دقت نمایید که ابتدا موتور را از جک خارج نموده و تست نمایید و اگر مطمئن گردیدید که نیاز به این قطعه دارد اقدام به خرید و تعویض نمایید.

تصاویر

ذغال موتور جک زومر Twist 200


چرخ دنده و گیربکس درب پارکینگ زومر

این نکته نیز بسیار مهم است که موتور جک زومر به همراه گیربکس می باشد و در اصطلاح فنی به آن گیر موتور می گوییم و در برخی مواقع قسمت چرخ دنده دچار مشکل می شود که قابل تعمییر نمی باشد و به دلیل تنظیمات پیچیده چرخدنده ها تاکید بر تعویض موتور است.

تصاویر

چرخ دنده و گیربکس درب پارکینگ زومر


موتور الکتریکی درب پارکینگ زومر

طبق موتور های دیگر این موتور جک هم دارای یک آرمیچر و دو ذغال بر آن می باشد. و سپس بعد از مدتی استفاده از درب ها این ذغال ها تمام می شوند. به این روش و دلیل باید موتور و یا ذغال ها تعویض گردد. این مورد هم می تواند یک اختلال باشد برای مشکل درب های پارکینگ جک زومر که توجه به این مورد هم تا حدودی قدرت و کیفیت درب های پارکینگ را افزایش می دهد. پس سعی کنید حدودا چند وقت یکبار به تعویض این وسیله ها دقت کنید. موتور های تک فاز در سیستم های درب اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند . موتور تک فاز دارای قابلیت چپ گرد و راست گرد می باشد . با استفاده از دو سیم پیچ مشابه از موتور تک فاز استفاده می شود . با سری قرار گرفتن یک خازن با هر کدام از سیم پیچ ها می توان جهت حرکت موتور را تغییر داد . نکته ی قابل توجه این است کار یک سره و مداوم موتور باعث داغ شدن موتور و آسیب دیدن به آن می شود . بنابراین از باز و بسته شدن پشت سرهم درب بدون وقفه جلوگیری نمایید

تصاویر

موتور الکتریکی درب پارکینگ زومر


ریموت کنترل درب پارکینگ زومر

امکاناتی که ریموت درب پارکینگ درون دستگاه های رسیور تک رله ، دو رله ، سه رله و بیشتردارند به نوع کد دهی ریموت درب پارکینگ ها ، نوع حذف ریموت درب پارکینگ ها ، چگونه عمل کرد رله ها در رسیور خلاصه می شود.اجزای درب اتوماتیک پارکینگ فرضا می توان دکمه های ریموت درب پارکینگ را تک به تک کد داد و یا ریموت درب پارکینگ را تکی و یا کلی حذف نمود و در مورد رله ها می توان کاری کرد که رله ها همیشگی و یا لحظه ای کنتاک نمایند . ریموت جزء انواع اجزای درب اتوماتیک پارکینگ می باشد . البته در دسته ی لوازم جانبی مدل پارکینگ ریموت دار قرار می گیرد

تصاویر

ریموت کنترل درب پارکینگ زومر


چرخ دنده برنجی جک درب پارکینگ زومر

چرخ دنده‌ها قطعاتی هستند که برای انتقال یا تغییر جهت نیرو بین دو محور به کار می‌روند. روی محیط چرخ دنده، دندانه‌هایی با فاصله مساوی ایجاد شده است. این دندانه‌ها پس از درگیر شدن با دندانه‌های چرخ دنده مجاور، نیرو را بین یکدیگر منتقل می‌کنند.اجزای درب اتوماتیک پارکینگ رتور که داخل استاتور قرار دارد با خاصیت مغناطیسی حرکت میکند و چرخ دنده را که میتواند برنجی ویا پلاستیکی باشد میچرخاند .چرخ دنده هم که به شفت گیربکس متصل است حرکت چرخشی را به میل ماردان منتقل میکند و ان را میچرخاند.میل ماردان هم مانند یک پیچ بزرگ عمل میکند و مهره ماردان را که ان هم مانند یک مهره بزرگ ولی ثابت( برون چرخش)است را به جلو ویا عقب میراند .شفت استیل جک نیز که متصل به مهره ماردان است.با عقب و جلو رفتن مهره ماردان روی ماردان حرکت کرده و درب را باز و بسته میکند.

تصاویر

چرخ دنده برنجی جک درب پارکینگ زومر


رسیور ریموت زومر

رسیور زومر برای مدارهای دو لنگه و کشویی جک درب پارکینگ زومر استفاده می شود و دارای 4 کانال مختلف می باشد. این رسیور که تولید شرکت آلمانی زومر می باشد می تواند تا 112 عدد ریموت فابریک زومر را کد دهی نماید و در دو حالت تک لنگه برای درب نفررو و دو لنگه برای درب ماشین رو می باشد.ولتاژ مصرفی این مدل از رسیور جک زومر 18ولت می باشد و دارای یک پین 20پایه می باشد.فرکانس کاری این قطعه 868/8 مگاهرتز می باشد وابعاد آن 54*54*16 میلیمتر می باشد. نکته بسیار مهم در نصب این ماژول گیرنده این است که بایستی در هنگام جا زدن آن بر روی مدار حتما برق داخل مدار زومر نباشد تا این قطعه دچار مشکل نگردد.از یک دستورالعمل بسیار ساده نیز برخوردار است و توسط یک دکمه کوچک و 4 عدد ال ای دی قرمز رنگ که در کنار آن قرار دارد می توان آن را برنامه ریزی نمود.

تصاویر

رسیور ریموت زومر


کاسه زیر جک زومر twist 200

استفاده بسیار زیاد از انواع مدل محصولات جک پارکینگی زومر در کشور ما باعث گردیده که قسمت تامین قطعات و ارائه خدمات بسیار مورد توجه قرار داشته باشد و فروشگاه دکاشاپ توانسته بسیاری از قطعات یدکی محصولات جک زومر را در موجودی انبار خود داشته باشد و ارائه دهد.بسیاری از مواقع نیاز به قطعه برای تعمیر در محل نصب می باشد و برخی نیز نیاز به ارائه خدمات در محل شرکت است.کاسه زیر جک زومر twist 200 احتمال دارد در اثر ضربه که توسط خودرو به درب می خورد دچار شکتگی گردد و در غیر این صورت دارای فرم و شکل مناسب است و در اثر کارکرد مشکلی برای آن پیش نمی آید.به نوعی می توان شاسی اصلی جک زومر تویست 200 این قطعه را نامید زیرا موتور جک زومر و دسته خلاص کن و کاسه موتور بر روی این محصول قرار می گیرد.

تصاویر

کاسه زیر جک زومر twist 200


کلید خلاص کن جک درب پارکینگ زومر

برای تهیه کلید خلاص کن جک درب پارکینگ زومر در مدل تویست 200 بایستی فقط در یک مدل تولید و می توانیم آن را تهیه نمود و اگر توسط کلید سازی کپی گردد یا کلید قفل خلاص کن جک برقی زومر را باز نمی کند و یا داخل آن می شکند.کمپانی زومر کلید یدک این مدل جک را با شماره سریال ارائه می نماید.کاربرد بسیار فرآوان آن در انواع جک زومر می باشد که در هنگام خرابی و یا نبود برق به راحتی می توان موتور را از حالت گیربکسی آزاد نمود. در تمام جک های برقی پارکینگ یک قسمت به نام کلید خلاص کن وجود دارد که در بعضی سویچی و در بعضی آلنی می باشد و از این کلید خلاص کن جک برقی زومر مدل XL در زمان خرابی جک درب پارکینگ و نبود برق استفاده می گردد تا بتوان درب را از حالت درگیر بودن با گیربکس خلاص نمود و به راحتی با دست باز و بسته نمود.برای دو مدل جک برقی زومر مدل های ایکس ال 500 و 350 از این محصول بایستی استفاده نمود. بسیار ساده می توان این کار را انجام داد ،زمانی که جک دچار مشکل و خرابی می گردد و یا به هر دلیل از کار می افتد توسط این محصول می توان آن را از حالت اتوماتیک به حالت دستی تغییر داد.برای این کار کلید را در جای محصوص قرار داده و دسته قرمز رنگ را کمی به جلو هل داده و کلید را 90 درجه می چرخانیم و سپس دست خود را به آرامی از روی دسته قر مز برمی داریم این کار را یکبار برای لنگه جک یک و یک بار برای لنگه جک دو انجام می دهیم.اگر جک پارکینگ مجهز به قفل برقی بود باید آن را هم آزاد نماییم.

تصاویر

کلید خلاص کن جک درب پارکینگ زومر


روتور جک درب پارکینگ زومر

روتور یا چرخانه به بخش متحرک موتورهای الکتریکی یا ژنراتورهای برقی میگویند.این چرخانه از هسته ای چند تکه و استوانه ای که محوری دارای شکاف های موازی برای در بر گرفتن رساناهای مورد نیازش را دارد استفاده میکند. هر شکاف میله ای است از جنس مس یا آلومینیوم و یا آلیاژی از فلزات . انتهای این میله ها همواره به وسیله پیچه هایی اتصال کوتاه است انتهای رتور جک پارکینگ قسمتی بصورت مارپیچ وجود دارد که حرکت رتور را به چرخ دنده برنجی منتقل میکند.اصولا جنس رتور باید از دنده برنجی سخت تر باشد تا در طول زمان دنده برنجی از بین برود ولی رتور سالم بماند و در هنگام تعمیر جک پارکینگ فقط چرخ دنده تعویض شود تا هزینه تعمیر کاهش یابد.راجزای درب اتوماتیک پارکینگ

تصاویر

روتور جک درب پارکینگ زومر


مدار جک زومر Twist 200

مدار کنترل جک پارکینگی زومر یکی از متعلقات برند آلمانی Sommer است که برای نمونه ای از تولیدات این برند تعبیه شده است. این محصول در مدل تویست 200 به صورت تک لنگه و دو لنگه مناسب می باشد. یک ترانس راه انداز حتما بایستی بر روی این مدار قرار بگیرد تا هم ولتاژ مدار و هم ولتاژ جک را تامین نماید.از یک گیرنده ریموت اکسترنال برخوردار است که می تواند به راحتی بر روی پایه های قرار داده شده بر روی برد قرار بگیرد.دو عدد فیوز شیشه ای جهت محافظت مدار در برابر جریان اضافه بار قرار داده شده است. راه اندازی و برنامه دهی به این محصول تولیدی جک پارکینگ زومر بسیار آسان می باشد و برای راه اندازی یک قفل برقی مناسب نیز بایستی یک مقاومت گچی در بین مسیر قرار گیرد زیرا خروجی ولتاژ برای قفل از این مدار 24 ولت می باشد که بسیاری از مدل های قفل برقی با آن سازگار نیستند. تمام کنترل های این برد پس از سیم بندی توسط دو دکمه قرمز رنگ بر روی برد انجام می پذیرد و با ست کردن یک نمونه ریموت فابریک زومر بر روی آن سیستم برنامه دهی راحتر می باشد.

تصاویر

مدار جک زومر Twist 200


میکرو سوئیچ اصلی جک زومر

بررسی میکرو سوئیچ اصلی جک زومر: مدت زمان بسیاری زیادی است که انواع مختلف جک زومر در کشور ما ارائه و نصب می شود و می توان نمونه هایی برای ورودی های مختلف خریداری و نصب نمود.نمونه بسیار محبوب و پرفروش این برند آلمانی جک زومر تویست 200 است که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.میکرو سوئیچ اصلی جک زومر جهت استفاده در این مدل است و کارای در مدل های دیگر ندارد.اکنون می خواهیم به بررسی این مدل بپردازیم که در دو نوع قدیم و جدید ارائه شده و باید متناسب با مدل مورد نظر خریداری گردد. میکروسوئیچ جک زومر تویست 200 قدیم: در حالت قدیم که تا سال 2018 ارائه شده از قطع کن پلاتینی استفاده شده و باید دو عدد از آن در ابتدا و انتهای جک قرار بگیرد و فیتون پلاستیکی ماردون بین این دو قطع کن محدود و تنظیم شود.بر روی این مدل سیم وجود ندارد و باید سیم کشی نمود.برای هرگونه اقدام جهت تعمییر و تعویض به تکنسین وارد به کار مراجعه نمایید.

تصاویر

میکرو سوئیچ اصلی جک زومر


قفل برقی و مکانیکی درب اتوماتیک درب پارکینگ زومر

اختلالات قفل برقی و البته دیگر مورد مهمی که قابل توجه است نصب و تنظیم یک قفل برقی بر روی جک های برقی زومر، بسیار پر کاربرد تر و صحیح تر است. اما به دلیل ولتاژی که به مدار جک زومر از قفل مورد نظر می آید حدود 24 ولت می باشد. که همین دلیل باعث می شود انواع قفل برقی مثل سیزا و ویرو که نزدیک 12 یا 13 ولت می باشند اتصال های قفل را دچار مشکل کنند. پس بهترین گزینه و راه حل این است که بین ترمینال های 10 الی 26 یک مقاومت های گچی 5 یا 6 اهم قرار دهیم. و همچنین خروجی قفل برقی را از 25 یا 26 بگیریم.

تصاویر

قفل برقی و مکانیکی درب اتوماتیک درب پارکینگ زومر


پایه درب برقی درب پارکینگ زومر

اگر جک بازویی درب پارکینگ دچار مشکل شکستگی پایه سر یا ته جک شد، در قدم اول به جهت احتیاط بهتر است برق ورودی به جک پارکینگ را قطع کنید تا از به وجود آمدن مشکلات جدی تر جلوگیری شود. اگر شما اطلاعات کافی راجع به اجزا و نحوه ی کار تجهیزات داخلی جک های بازویی داشته باشید، شاید خودتان توانایی اقدام به تعمیر آن را داشته باشید و در غیر این صورت بهتر است از یک تعمیرکار با تجربه یا متخصص کمک بگیرید.

تصاویر

پایه درب برقی درب پارکینگ زومر


میکرو سوئیچ درب پارکینگ زومر

مشکل میکروسوئیچ های روی جک میکروسوئیچ های نصب بر جک زومر درواقع میزان و اندازه باز و بسته شدن درب های پارکینگ را تنظیم می کنند. و شما می توانید خود آن را تنظیم و اندازه کنید. محل قرارگیری این میکروسوئیچ ها در بدنه ی جک زومر و جلوی آن، قرار گرفته است. درواقع برای تنظیم این میکروسوئیچ ها می تواند با استفاده از چرخش پیچی که درون این سوراخ قرار گرفته، اندازه و میزان باز و بسته شدن درب توسط جک ها را تنظیم نمایید. و در مواقعی ممکن است با تنظیم ما از چرخش پیچی این جک ها، موتور برعکس عمل کند و یا تنظیم ما هیچ تاثیری نداشته باشد به احتمال زیاد باید مدار میکروسوئیچ ها تعویض گردد.

تصاویر

میکرو سوئیچ درب پارکینگ زومر


چشمی ها درب پارکینگ زومر

در بعضی از مواقع شاهد هستیم که درب اتوماتیک با ریموت باز می‌شود؛ اما به‌صورت اتومات بسته نمی‌شود. در این شرایط ممکن است مشکل به دلیل نقص در چشمی درب باشد. در چنین مواقعی باید از تراز بودن هر دو چشمی مطمئن شد. زیرا ممکن است عملکرد این قطعه به دلیل عدم هماهنگی چشمی‌ها با یکدیگر مختل شده باشد. همچنین تابش نور مستقیم خورشید به تجهیزات درب اتوماتیک عامل دیگری است که موجب خرابی آن‌ها می‌شود. به همین دلیل بهتر است تجهیزات در محل سایه و یا در زیر سایبان قرار داده شود. معمولا چشمی درب اتوماتیک نیز به دلیل تابش نور خورشید در مواقعی از کار می‌افتد و عملکرد بسته شدن درب را با مشکل مواجه می‌سازد. سنسور حرکت معکوس :این یک سنسور ایمنی است که وظیفه­ آن تشخیص دادن اجسام و اشیاء نزدیک در است. اگر هنگام بسته شدن در چیزی در مسیر حرکت آن وجود داشته باشد سنسور آن را تشخیص می دهد و فرمان حرکت معکوس یعنی حرکت رو به بالا را صادر می کند. خطای چشمی درب های پارکینگ (فتوسل زومر) ممکن است در شرایطی چشمی جک پارکینگ بین درب از کار افتاده و با مشکل مواجه شود. و در این شرایط چراغ ال ای دی قرمز رنگ در سمت راست بالای مدار ها روشن می شود و طبق اقدامات و بررسی های لازم ما باید این چراغ را خاموش کنیم. در مرحله اول باید فیوز 24 ولت را چک کنیم و در صورتی که سوخته باشد نیاز به تعویض دارد و در اغلب موارد ممکن است این مشکل پیش بیاید. اما در صورتی که مشکل برطرف نشد باید یک رشته تقریبا نازک و یک جامپر بین ترمینال های 17و 18 قرار دهیم. و اما بعد از خاموش شدن چراغ قرمز ال ای دی می توان دو مسئله را در نظر گرفت: به احتمال زیاد چشمی درب سوخته و نیاز به تعویض دارد. اما یک سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که اگر با قرار دادن جامپر هنوز هم چراغ قرمز ال ای دی خاموش نشده است باید بیان کرد که مدار کنترل این قسمت با مشکل مواجه شده و باید مدار کنترل یا فرمان درست شود.

تصاویر

چشمی ها درب پارکینگ زومر


فلاشر درب پارکینگ زومر

فلاشر، یکی از قطعات مهمی است که به کمک جک برقی موجب اتوماتیک شدن کرکره می شود. ریموت از فلاشر برقی برای استفاده کمک می گیرد. در واقع فلاشر در زمان باز و بسته شدن درب کرکره حالت چشمک زن می تواند ایجاد کند و موجب باز شدن و یا بسته شدن کرکره برقی اتوماتیک خواهد شد. وجود مشکل در سنسورهای ایمنی نیز که در گوشه پایین درب پارکینگ قرار دارد، می تواند موجب اختلال درعملکرد فلاشر شود. چنانچه هر یک از سنسورهای ایمنی واقع در کوشه پایین درب پارکینگ دچار مشکلی باشد، این مسئله موجب عدم کارکرد صحیح و درست فلاشر خواهد شد وجود مشکل در سنسورهای ایمنی نیز که در گوشه پایین درب پارکینگ قرار دارد، می تواند موجب اختلال درعملکرد فلاشر شود. چنانچه هر یک از سنسورهای ایمنی واقع در کوشه پایین درب پارکینگ دچار مشکلی باشد، این مسئله موجب عدم کارکرد صحیح و درست فلاشر خواهد شد.

تصاویر

فلاشر درب پارکینگ زومراستعلام تامین، قیمت، فروش، ثبت درخواست بازدید و تعمیر

مشتریان محصولات زومر، پیمانکاران و اجراکنندگان پروژه های ساختمانی و اتوماسیون خانگی می توانند جهت دریافت لیست قیمت، شرایط تامین و همچنین درخواست مشاوره فنی و تعمیرات از فرم ذیل استفاده نمایند. پس از ثبت درخواست کارشناسان مربوطه با شما تماس خواهند گرفت .

نوع خدمات

منطقه

شماره همراه

توضیح :

نام شما

آدرس

زومر ایران - نمایندگی تهران - امیر محمدی